AJA IPR-10G2-HDMI

AJA IPR-10G2-HDMI

Aja

IPR-10G2-HDMI, IP akışları üzerinden SMPTE ST 2110 video ve sesten HDMI çıkışı sağlar. Bu HDMI dönüştürücü, UltraHD 50p veya HD 60p’ye kadar destekleyerek SMPTE ST 2110 ağlarını HDMI’ya bağlamak için tasarlanmıştır. IPR-10G2-HDMI, 10 GigE üzerinden SMPTE ST 2110 ses ve video alır ve ardından temel bant HDMI video çıkışı için verileri kapsülize eder. SMPTE ST 2110 akışından ilişkili ses de aynı şekilde çıkarılır, senkronize edilir ve HDMI çıkışına gömülür. Eşzamanlı olarak, analog stereo ses, çift RCA çıkışları aracılığıyla kullanılabilir.

*Daha fazla bilgi ve teklif almak için iletişime geçin

Ağ üzerindeki herhangi bir yerden ST 2110 Video ve Sesi izleme

IPR-10G2-HDMI dönüştürücü, kaynak izleme, çoklu görüntüleyici uygulamaları veya yalnızca uyumlu cihazlara bir HDMI beslemesi dahil olmak üzere kullanım noktası uygulamaları için uygun bir SMPTE ST 2110 -DMI Mini Dönüştürücüdür. Aja IPR-10G2-HDMI, SMPTE ST 2110 IP video ve sesi alır, ardından verileri tam boyutlu bir HDMI 1.4b arabiriminde çıkış için biçimlendirir. Video akışıyla ilişkili ses ayıklanır, senkronize edilir ve ardından HDMI arayüzüne gömülür ve ayrıca bir analog RCA arayüzünde çıkış verilir.

Evrensel Güç Kaynağı

Tüm AJA Mini Dönüştürücüler, dünya çapında kullanım için uluslararası fiş bağlantıları içeren evrensel bir güç kaynağıyla birlikte gönderilir.

Kompakt ve Taşınabilir

AJA Mini Dönüştürücüler, bir monitörün arkasına, bir rafın arkasına veya doğrudan bir kamera donanımına sığacak kadar küçüktür. Kilitli bir güç konektörü kazayla gevşemez ve isteğe bağlı bir P-TAP güç kablosu, uzak konumlarda pil gücü sağlar.

AJA Mini Matrix

AJA Mini-Converters serisinin tamamına ilişkin bilgiler artık iOS’ta bir mobil uygulama olarak mevcuttur. Mini-Converter ürün yelpazesi kapsamlıdır ve bu uygulama, nerede olursanız olun her durum için doğru dönüştürücüyü bulmanıza yardımcı olur.

Kullanıcı kontrolü

IPR-10G2-HDMI dönüştürücü, kontrol için iki temel yöntem sağlar. Control LAN Ethernet bağlantı noktası, Mini-Converter’ın herhangi bir platformdaki web tarayıcılarından ve REST istemcilerinden tam kurulumunu ve kontrolünü sağlar. Mini USB konektörü, AJA eMini Kurulum yazılımını kullanarak hızlı ve basit ağ yapılandırmasını ve aygıt yazılımı güncellemelerini kolaylaştırır.

  • 10/100/1000 Base-T Ethernet (IEEE 802.3-2012) için 1x RJ-45 (IEC 60603-7)
  • HTTP/1.1 (RFC’ler 7230, 7231, 7232, 7233, 7234, 7235)
  • Tarayıcı ve REST istemcileri desteklenir
  • 1x USB 2.0 Mini-B (IEC 62680-1) konektör
  • Ağ parametrelerinin tarayıcı tabanlı veya AJA eMini Kurulumu
  • NMOS iletimi (Keşif, Kayıt ve Kontrol)
  • IS-04 v1.3 & IS-05 v1.1 standartlarına göre
  • LLDP (Bağlantı Katmanı Keşif Protokolü)
  • AJA REST API (Yalnızca Kontrol)
  • Keşif SSDP aracılığıyla desteklenir ve AJA REST API’nin daha sonra Kontrol için kullanılmasına izin verir
  • Keşif, MDNS aracılığıyla da desteklenerek AJA REST API’nin daha sonra Kontrol için kullanılmasına izin verir
  • Ember+ (Keşif yok, yalnızca Kontrol) v1.6.2

Video Formatları

  • (UltraHD) 3840x2160p 23,98, 24, 25, 29,97, 30, 50
  • (HD) 1920x1080p 23,98, 24, 25, 29,97, 30, 50, 59,94, 60
  • (HD) 1920x1080i 50, 59,94
  • (HD) 1280x720p 50, 59,94, 60
  • (SD) 625i 50
  • (SD) 525i 59,94

Video kalitesi

  • 1080’e kadar 60p, 4:2:2, 10-bit, YCbCr/RGB sıkıştırılmamış
  • UltraHD 30p’ye kadar, 4:2:2, 8 bit, sıkıştırılmamış YCbCr
  • UltraHD 50p’ye kadar, 4:2:0, 8 bit, sıkıştırılmamış YCbCr

Keşif, Kayıt ve Kontrol

  • IS-04 v1.3 ve IS-05 v1.1 standartlarına göre NMOS keşif ve kontrolü
  • Ember+ kontrolü (keşif yok, yalnızca kontrol)
  • AJA REST API kontrolü (SSDP veya MDNS aracılığıyla keşif)
  • LLDP (Bağlantı Katmanı Keşif Protokolü)
  • Özel yönetim Ethernet bağlantı noktası üzerinden ve bant içi ortam bağlantı noktaları üzerinden desteklenir

Medya Aktarım Arayüzleri

  • SMPTE ST 2110 (-10, -20, -21, -30)
  • 2x SFP+ Kafes – SFP’ler dahil değildir
  • Önerilen 10 GigE SFP+ modülü:
  • Arista Ağları SFP-10G-SR Uyumlu 10GBASE-SR
  • Fiberstore SFP-10GSR-85 10G SFP+ 850nm
  • Finisar FTLX1471D3BCL (tekli mod 1310nm için)
  • Mellanox MFM1T02A-SR 850nm 10G

Not : Desteklenen maksimum SFP+ gücü, SFP+ kafesi başına 500 mW’tır

 Video Giriş IP’si

  • SMPTE ST 2110
  • UltraHD’ye kadar tek kanallı video girişi
  • Kesintisiz anahtarlama için SMPTE ST 2022-7 çift akış girişi*
  • Dar/Geniş, Aralıklı/Doğrusal Modlar için Rx desteği

*ST 2022-7 aracılığıyla sorunsuz geçiş, 1080p 60’a kadar desteklenir (UltraHD desteklenmez)

Ses Girişi IP’si

  • SMPTE ST 2110
  • 16 kanala* kadar ses, kanal başına 24 bit, 48 kHz senkron
  • 1 ms veya 125 µs paket aralığı

*16 kanala kadar akışlar alınır ancak yalnızca ilk 8’in çıkışı yapılır

Video Çıkışı Dijital

  • 1x HDMI Standart Tip A konektör
  • HDMI v1.4b 24/30 bit/piksel
  • Tesis saatine çerçeve senkronizasyonu*
  • Paket kaybı nedeniyle hataların gizlenmesi*

*Çerçeve senkronizasyonu ve hata gizleme işlevi, 1080p 60’a kadar desteklenir (UltraHD desteklenmez)

Ses Çıkışı Dijital

  • 8 kanala kadar, HDMI tümleşik ses, kanal başına 24 bit, 48 kHz senkron

Ses Çıkışı Analog

  • 2x RCA analog ses
  • -10 dBu’daki seviyeler (nominal)

Referans

  • 1 adet BNC
  • Analog/üç seviyeli referans girişi
  • IPR-10G2-HDMI ana bant çıkışının tesis ana bant saatine kilitlenmesini sağlar

*Referans işlevsellik desteği 1080p 60’a kadardır (UltraHD desteklenmez)

IP Saati

  • PTP PTPv2, PTPv3 / IEEE 1588-2008 ile uyumlu PTP desteği
  • SMPTE ST 2059-1 uyumlu

Kullanıcı Arayüzü

  • 10/100/1000 Base-T Ethernet için 1x RJ-45
  • Uzak ağ kurulumu ve yapılandırması için desteklenen Web ve REST istemcileri
  • 1x USB 2.0 Mini-B konektörü
  • Yerel masaüstü bilgisayar aracılığıyla ağ kurulumu ve yapılandırması için desteklenen AJA eMini-Setup
  • Web ve REST yapılandırması, medya bağlantı noktaları üzerinden bant içi olarak da desteklenir

Boyut (gxdxy)

  • 5,07″ x 0,94″ x 5,06″ (128,8 x 23,9 x 128,4 mm)

Ağırlık

  • 0,6 lb (0,3 kg)

Güç

  • 5-20VDC Düzenlemeli, 13 Watt, Güç kaynağı gerekir (DWP-U-R1 satın alma işlemine dahildir)

Çevre

  • Güvenli Çalışma Sıcaklığı: 0 ila 40 C (32 ila 104 F)
  • Güvenli Saklama Sıcaklığı (Güç KAPALI): -40 ila 60 C (-40 ila 140 F)
  • Çalışma Bağıl Nemi: %10-90 yoğuşmasız
  • Çalışma İrtifası: <3.000 metre (<10.000 fit)

Teklif İstenen Ürünler

Return to shop